KAMPANYA

  • Türkçe
  • English
  • Germany
  • Russian
  • Arabian

Turnike Sistemleri


Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri ve Bağlı Uygulamalar
Kurum içinde yer alan, fiziksel ve işlevsel özellikleri ile birbirinden ayrılan bölümler arası geçişlerin kontrol altına alınması ve raporlanması amacını taşır.

Örneğin üretim alanları, idari birimler, veri merkezleri, ar-ge merkezleri, bilgi işlem odaları, depolar, evrak depoları gibi bölümlerin giriş ve çıkışları personel yetkisine bağlanması ya da yetkili geçişlerin raporlanması çoğu zaman ihtiyaç dâhilindedir. Bu durumda geçiş noktalarına konumlanan okuyucular ilgili bölümlere sadece yetkili personelin giriş ya da çıkışlarına izin verilmekte böylelikle söz konusu alanlar bir tür güvenlik kalkanına alınmaktadır.

Sistem sayesinde söz konusu alanlara geçişlerin raporlamasını böylece herhangi bir olay anında o lokasyonda bulunan personellerin tespiti yapılabilmektedir. Kurum yöneticileri raporlamalar sayesinde hangi alanda hangi personel mevcut anlık olarak takip edelebilir. Geçiş kontrol sistemleri bir noktaya giriş olmadan çıkış olmaz (antipass-back) ya da içerde en fazla bulanacak kişi sayısını belirleme gibi ilave fonksiyonları da beraberinde getirir. Bu tür fonksiyonlar kurumun ihtiyaçlarına göre analiz edilerek modüler şekilde uygulanır.

Genel Özellikler:

Anti-PassBack Özelliği : Giriş olmadan çıkış olmaz.

Farklı cihaz modelleri ile çalışabilme (Manyetik Kart, Manyetik Kart + Parmakizi, Manyetik Kart+Parmakizi+Yüz Tanıma)

Lokasyon temelinde raporlama

Momento PDKS yazılımı ile entegrasyon

Online-Offline çalışabilme özelliği

Online çalışmada belirlenen alanda anlık olarak bulunan kişi sayısını belirleme

Personellerin belirlenen bölgede bulunduğu sürelerin hesaplanması