KAMPANYA

  • Türkçe
  • English
  • Germany
  • Russian
  • Arabian

Görüntülü Diafon Sistemleri


Görüntülü Diafon Sistemleri

        Güvenlik Sistemleri arasında oldukça önemli bir yere sahip olan görüntülü diafon sistemleri ile kapıya gelenlerin tanınması ve onlarla sesli ve görüntülü olarak iletişim kurulmasını sağlar.  Bu özelliklere sahip olup teknolojik alt yapıyı sunan tek araç olma özelliğine sahiptir.


        Görüntülü Kapı Zili olarak da bilinen bu sistemler
Güvenlik Kamera Sistemleri gibi günümüzde apartman giriş kontrol, site giriş kontrol ve müstakil ev (villa) giriş kontrol amaçlı olarak sıklıkla kullanılmaktır.

      
        Görüntülü Diafon Sistemleri,
 kolay kullanım ve kolay montaj özellikleri ile son dönemde özellikle büyük şehirlerde iş yerlerinde, çok katlı binalarda, apartmanlarda, sitelerde, rezidanslarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

      
        İnterkom Sistemler
 olarak da bilinen Görüntülü Diafon Sistemleri fonksiyonel bir yapıya sahip olması nedeni ile güvenliği sağlamak amacıyla kullanılır ve ihtiyaçlara göre çeşitliliğe sahiptir. Fonksiyonel ve modüler olan yapısı bireysel ve çok kullanıcılı kullanıma uygundur.

 

     Görüntülü Diafon Sistemlerinde birden çok donanım ve bileşen bulunmaktadır. Kullanılacak olan her hane için iç panel, kapıda görüntü ve zil sistemi, iç kamera sistemi, kablolar, panel içerisinde bulunan ekran, panel içi ses alıp verme gibi donanımlar kullanılması gerekmektedir.

 

     Görüntülü Diafon Sistemleri Çalışma Prensibi temelde merkez diafona bağlı şube diafonlar aracılığıyla gerçekleşir. Sesli Diafon Sistemlerinde konuşma ünitesi üzerinde yer alan konuşma butona basılıp konuşma durumuna geçilebilir, buton bırakıldığında ise dinleme durumuna geçilir. Kullanıcılar arasında tek yönlü iletişim sağlanır. Konuşmanın sona ermesinden sonra diafon otomatik olarak kapanır.

Sesli Diafon Sistemlerinden farklı olarak Görüntülü Diafon Sistemlerinde panel üzerinde farklı işlevdeki düğmeler ile görüntü ekranı bulunmaktadır.

 

       Sistemin bağlanacağı alanlar, apartman ya tesis giriş kapısı, otopark ve benzeri giriş alanlarının olduğu yerler Güvenlik Kamera Sistemlerinin yardımı ile panel üzerindeki ekrana yansıtılır. Görüntülü Zil Sistemleri, kolay bir kullanımı olmasına rağmen oldukça etkili bir güvenlik önlemleridir.

 

     Görüntülü Diafon Sistemleri Kurulumu, mevcutta kullanılan Diafon Sisteminin tam bakır DT8, CAT-6 veya 4+1 CCTV kablosu var ise bağlantılar düzenlenerek kablo değişimine gerek duyulmadan daire içindeki monitörler bağlanılarak ve sistemin çalışması sağlanır.

 

        Eğer kablo tesisatı bakır olmayıp iletimi düşük seviyede olan demir karışım ise öncelikle Görüntülü Diafon Kablolama Altyapısının değiştirilmesi gerekir ve sonrasında ise daire içi monitörlerin bağlantısı yapılmaktadır.

Eğer kablo tesisatınız bakır olmayıp demir karışım iletimi düşük seviyede ise ilk etepda kablo değiştirilir ve daha sonra daire içi monitörler bağlanır. Gözden kaçırılmaması gereken önemli bir nokta ise Görüntülü Diafon Sistemlerinde Kullanılan Kablolar ve kabloların enerji farklılıkları nedeni ile hiçbir Görüntülü Diafon Markası başka bir marka ile aynı sistem üzerinden çalıştırılamaz.

 

Görüntü Diafon Sistemleri Seçerken öncelikle ihtiyaç duyulan hizmetin özellikler belirlenmelidir. Bireysel ya da çoklu kullanım durumuna göre en uygun Kameralı Diafon Sistemi tercih edilmelidir.

Bakım Giderleri Düşük, ihtiyaca yönelik ürünlerin ve Satış Sonrası Hizmet sağlayan firmaların tercih edilmesi gerekir.

Fiyat performans açısından En Uygun Fiyatlı Kaliteli Diafon Sistemleri tercih edilmelidir.

     Kameralı zil olarak kullanılan, İnterkom Sistemlerinin akıllı evlere kurulabilmesi için model ve özelliklerin uygun olması gerekir.

      İnterkom Sistemlerinin Çeşitleri, uygulanacak olan sistem yapılandırılmasına göre özellikleri de değişiklik gösterebilir.

     Bu sistemler sayesinde zaman kaybı yaşamadan anında sesli ve görüntülü iletişim sağlanması nedeni ile yabancı veya şüpheli şahısların o alana girişi kolaylıkla engellenir.

     Çoklu Kullanım Özellikli Görüntülü Diafon Sistemleri seçilmesi ile daireler arası Sesli ve Görüntülü Görüşme gerçekleştirilebilir. Daireler arası iletişimin dışında site yönetimi, güvenlik görevlileri ve çevredeki restaurant, kafe, market gibi noktalarla iletişimi sağlar.

    

     Sesli diafon sistemlerinin, kırmadan dökmeden görüntülü diafona dönüştürülmesi şu an için oldukça kolay olmaktadır. Daireiçi görüntülü diadon sistemleri, 4.3” , 7” ve 10.1” ekran ölçülerinde olup müşteri tercihine göre montajı gerçekleştirilmektedir.


     Sektörde en çok kullanılan ve tercih edilen markalar Audio görüntülü diafon, Netelsan görüntülü diafon, Multitek Görüntülü Diafon, Simge görüntülü diafon, Nural Görüntülü Diafon, Artego Görüntülü Diafon, Mas Görüntülü Dafon, Visio Görüntülü Diafon, Hikvision IP Görüntülü Diafon, gibi markalar sayılabilir.